Jak skutecznie zarabiać Instagramie?

W ciągu ostaniach kilku lat  Instagram ogromnie zyskał na popularności. I tak naprawdę nikogo właściwie nie dziwi, że własnie ten portal społecznościowy pozwala nam na zarobienie całkiem przyzwoitych pieniędzy. Oczywiście nie zarobimy milionów od pierwszego dnia po założeniu konta. Na poczatek musimy zadbać o content dobrej jakości oraz odpowiednio dużą ilość obserwatorów.

Jak skutecznie zarabiać na Instagramie?

Jednym z popularniejszych sposobów na zarabianie jest umieszczanie postów sponsorowanych. Na początek musimy znaleźć firmę, która chciałaby z nami współpracować. Pamiętajmy, żeby ostrożnie dobrać produkty czy usługi, zwłaszcza, jeśli mamy sporo osób obserwujących. Starajmy się być wiarygodni nie tylko dla naszych fanów, ale dla firm. Nikt raczej nie będzie chciał współpracować z influancerem, który w jednym miesiącu promuję dietę pudełkową, a w następnym sieć fastfoodów.

Inna fajna opcja na zarabianie na Instagramie, to promowanie własnych produktów czy usług. W ten sposób możemy przyciągnąć do nas wielu nowych, potencjalnych klientów. To świetna opcja, gdy startujemy z biznesem ponieważ założenie konta na Instagramie jest darmowe.

Możemy też skorzystać z marketingu afiliacyjnego. Jak to działa? Najprościej rzecz ujmując, my promujemy konkretny towar czy usługę i otrzymujemy część zysku z zakupu tych produktów. Zarabianie w ten sposób jest dość mało skomplikowane. Obok zdjęcia umieszczamy odpowiedni link afiliacyjny. I właściwie w zasadzie już konkretnego nie musimy robić…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*